Specjalistyczny samochód z symulatorem

 

 

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, Samorząd Województwa Mazowieckiego zakupił specjalny samochód zaopatrzony m.in. w symulator jazdy jednośladem i mini warsztat rowerowy

Ważne jest prowadzenie akcji edukacyjnych, które nie tylko uświadomią najmłodszym zagrożenia nierozważnej jazdy rowerem, ale przede wszystkim – uczą przepisów i zasad gwarantujących bezpieczeństwo na drodze.

Aby dać dzieciom możliwość praktycznego zweryfikowania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a tym samym uatrakcyjnić naukę Samorząd Województwa Mazowieckiego zakupił specjalny samochód marki Volkswagen Crafter z symulatorem jazdy jednośladem „Riding Trainer”. Oprócz tego samochód wyposażony jest w miniwarsztat rowerowy z niezbędnymi narzędziami, w którym miłośnicy jednośladów będą mogli choć na chwilę zmienić się w małego mechanika. Pomogą im w tym dwa rowery 26’’ umieszczone w samochodzie. Oprócz tego auto wyposażone jest w agregat prądotwórczy i kompresor. Koszt zakupu wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 200 tys. zł. 

Z samochodu korzystają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całego Mazowsza, biorący udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Oprócz tego jest on wykorzystywany przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego podczas akcji edukacyjnych, organizowanych w mazowieckich szkołach.